Peter Oszlík alebo aj taxikár Frank v hre Druh: Žena

Autor: Silvia Pipíšková | 28.4.2015 o 15:46 | (upravené 28.4.2015 o 16:05) Karma článku: 4,00 | Prečítané:  236x

20. apríla 2015 sme sa ako študenti a amatérski novinári zúčastnili prvej generálky hry Druh: Žena v divadle Andreja Bagara v Nitre. Dostali sme možnosť vyspovedať nielen hercov ale aj samotnú režisérku a riaditeľa divadla, ktorý zároveň aj v danej hre účinkoval. Rozhovor mi poskytol herec Peter Oszlík, ktorý si v tejto hre zahral neokrôchaného a jednoduchého taxikára Franka. 

Peter Oszlík narodený 13.3.1982 v Štúrove, vyštudoval VŠMU v ročníku prof. Emílie Vášáryovej. Momentálne pôsobí vo viacerých divadlách a predstaveniach, no nám sa ho podarilo zastihnúť po generálke novej hry Druh:Žena, ktorá mala premiéru 24.4. 2015 v divadle Andreja Bagara v Nitre. Pýtali sme sa ho, ako vníma túto hru mimo javiska.

Ako vnímate ženu ako druh mimo javiska Vy?                                                                               Ženu ako druh? Podľa toho v akej situácií. Inak vnímam ženu v práci, inak mimo nej, inak....

Skúste vo všeobecnosti:                                                                                                                    No tak, ženy sú úžasné. Bez žien si to neviem predstaviť, ale občas mi lezú na nervy. Tak nejak.

Stotožňujete sa v niečom so svojou postavou?                                                                             Hej. Lebo ženy sa nás chlapov občas snažia tak premeniť, zmeniť. Na svoj obraz. A vždy to je na začiatku vzťahu také, že aký je super ten chlap a ten vzťah a všetko. A potom to začne žena meniť. Ty by si mal robiť toto a toto, a zrazu je toho veľa. A neviem, že my chlapi by sme to chceli od vás :)

Ako sa Vám hrá táto postava?                                                                                                       Veľmi mám rád túto postavu. Taký jednoduchší taxikár, ktorý má svoje problémy. A veľmi mu rozumiem.

Akú scénu z tejto hry máte najradšej?                                                                                            Celý ten môj výstup mám veľmi rád. Nie je dlhý, takže naozaj to mám veľmi rád. 

Ako sa Vám hrá s ostatnými hereckými kolegami?                                                                  Super. Je to dobrá partia, dobrý kolektív, výborní hráči, takže sa mi hrá úplne super.

Spomínate si na nejakú vtipnú príhodu počas nacvičovania tejto hry?                                            Tých je každý deň niekoľko, takže konkrétne si teraz nespomeniem.

Momentálne hráte len v tomto divadle a v tejto hre?                                                                    Nie. Hrám ešte v Žiline v hre Opitý od Vyrypajeva v réžii Eda Kudláča. Ideme aj na novú drámu do Bratislavy a ešte v Teatro Tatro.

Vidieť túto hru bol naozaj zážitok vďaka skvelým hereckým výkonom a výbornej réžií. Na hru sa môžete prísť pozrieť ešte 16.,18., a 19. mája.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?